Seminar

Informace o akcích oddílů i celého klubu

Moderátor: Tamara

Re: Seminar

Příspěvekod neville » 14 zář 2014 12:23

ok
My ochotní,
vedeni nevědomými,
děláme nemožné
pro nevděčné
Uživatelský avatar
neville
 
Příspěvky: 546
Registrován: 21 srp 2008 10:51
Bydliště: Jindřichova 16, Brno

Re: Seminar

Příspěvekod Slavek » 08 říj 2015 10:18

V pondeli 19.10. po schuzce bychom se meli slezt.
Je nejvyssi cas probrat organizaci burzy, a mozna budou nejake ukoly z VR.
Takze se tesim na shledani se vsemi v 17.30 na nove klubovne... :-)
Slavek
Náčelník
 
Příspěvky: 885
Registrován: 19 srp 2008 20:17
Bydliště: Brno, Uzbecká 2

Re: Seminar

Příspěvekod Slavek » 22 říj 2015 08:28

Seminar 19.10.2015
Ucastnici: Tereza Ctvrtnickova, Vitek Olsovsky, Petra Hajnova, Jakub Hanzl, Tomas Cepera, David Krivanek, Bohuslav Zmek
Program: 1. Burza - domluveno vylepovani a jine veci, viz samostatne vlakno
2. Termin tabora - vzhledem k navaznosti na stavecku bude domluveny 1.turnus, tj. 2.-16.7.2016
3. Vedeni - Neviile se odstehoval na Severni Moravu. Mely by se konat nove volby.
4. Terminy seminaru - pokud to bude technicky mozne (neni-li svatek apod.) se budou
pravidelne konat nasledujici pondeli po VR. V pripade potreby budou svolavany
i v jinych terminech. Pristi by mel byt 14.prosince.
Slavek
Náčelník
 
Příspěvky: 885
Registrován: 19 srp 2008 20:17
Bydliště: Brno, Uzbecká 2

Re: Seminar

Příspěvekod Slavek » 11 pro 2015 10:28

Dekuji, ze jste me seznamili s diskuzi probihajici na Facebooku.

> Terka: Slávek nemůže svolat volební seminář, to za prvé

To je pravda. Nejsem statutar KOMPASu, jenom mistonacelnik JizniMoravy a tedy statutar nadrizene slozky.
Ale posledni seminar v roce je volebni, neni to muj vymysl. Mozna si nekteri vzpomenou... :-)

> za druhé ho nemůže svolat takto a ještě 5 dní dopředu.

Nic nesvolam 5 dni dopredu. O tom, ze je seminar, se vedelo davno. Jeho program je tam taky dele.
Pouze jsem pred par dny poprosil Toma, at to da vedet i na Facebook, protoze jsem chtel mit jistotu ze to zaregistrujete.

> Je napřed potřeba projít si nové stanovy, domluvit se kolik lidí a za jakých podmínek můžeme volit, a pak teprv řešit volbu samotnou.

Nic se nemusi menit. Stavajici praxe neni v rozporu s novymi stanovami.

> Nehledě na to, že nám stejně neudělají registraci statutářů dřív než v únoru, páč není precedens.

Otazka registrace s tim nesouvisi, statutari mohou a musi fungovat i drive. Je potreba udelat spoustu veci a zacit to davat do poradku -
cekat do unora jenom aby se napsal na papir seznam statutaru je nesmysl.
Napr. tento rok se musi podavat ucetnictvi elektronicky, je potreba zridit datovou schranku,....

> Matouš Kratochvíl: Jinak za mě, byl bych radši, pokud mám kandidovat na hospodáře, abych taky taky mohl být...

Po nasi vymene mailu jsem mel za jiste, ze chces nadale kandidovat. Nebo jsi si to rozmyslel? Nebo chces vys...? :-)
Vsichni Te zname, a radi zvolime i v nepritomnosti.
Slavek
Náčelník
 
Příspěvky: 885
Registrován: 19 srp 2008 20:17
Bydliště: Brno, Uzbecká 2

Re: Seminar

Příspěvekod Aguti » 12 pro 2015 23:33

Ahojte, nevím, co se děje na facebooku, ale podle kousků, co sem dal Guláš, to vypadá na mírnou neshodu... Budu reagovat jen na útržky, které jsou možná vytržené z kontextu, tak se případně omlouvám, pokud to bude zcela mimo mísu.

ad svolání semináře
Poslední seminář v roce býval až na výjimky skutečně volební, ať už je ve stanovách cokoliv. A vzhledem k tomu, že současné vedení je již delší dobu více méně v troskách, je nabíledni, aby se co nejdříve vedení zvolilo znovu. Čím dřív, tím líp. Jenže kdo jej svolá??? Na Kompase není moc lidí, co by něco chtělo opravdu dělat nebo nedejbůh rozhodovat, takže je v celku pochopitelné, že se toho ujme opět Guláš.

ad pět dnů dopředu
Je mi trošku smutno. Mám takový návrh. Zrušme kompasácké stránky. Vím, že nejsou skvělé a nedostává se mně času na změnu, ale stejně je nikdo nečte a já alespoň ušetřím nemalý peníz za webhosting a doménu. Peníze pak rád věnuji své rodině. Všechno nechť se vyřizuje na facebooku, stejně se vše odehrává tam a chodí tam téměř všichni. Ti kdo ne, se o tom stejně nedozví nebo jsou závislí na dobrodincích, kteří občas zabrousí i na fórum.

ad kandidátka
Chvála bohu za kandidáta. Poslední dobou volby probíhají tak, že pro každou funkci stejně existuje jediný zájemce a to ne vždy dobrovolně, ale spíše z donucení. A tento člověk se odsouhlasí téměř sty procenty. V absenci kandidáta bych v dnešní elektronické době taky neviděl problém. Pokud jich na stejnou pozici bude náhodou více, myslím, že volební guláš netřeba vařit. Vše lze řešit telefonem nebo přes Internet. Tuším, že ve stanovách je něco jiného, ale je i jiná doba a případné odložení na leden akorát ukrajuje čas novému vedení cokoliv dalšího řešit. Navíc pak ani není jisté, zda se sejdete v usnášení schopném počtu, takže se to odloží znova a znova ...

ad Guláš
Nebudu nikoho zatracovat ani chválit, ale všichni si prosím uvědomte, že Guláš to nedělá pro sebe, ale pro Kompas respektive pro Tamaru. A ať je jakýkoliv a jistě ne dokonalý a můžeme si o něm myslet cokoliv, tak bez něj by Kompas už dávno nebyl. Nikomu nebrání dělat věci za něj. Ale zatím se nenašel nikdo, kdo by to vydržel delší dobu a dělal opravdu vše, co je potřeba.
Uživatelský avatar
Aguti
 
Příspěvky: 401
Registrován: 19 srp 2008 16:06

Re: Seminar

Příspěvekod Slavek » 05 úno 2016 15:35

Pripominam, ze podle dohody mel byt tyden po VR seminar.
Vychazi to na pondeli 15.2., uz je to take v akcich.
Slavek
Náčelník
 
Příspěvky: 885
Registrován: 19 srp 2008 20:17
Bydliště: Brno, Uzbecká 2

Re: Seminar

Příspěvekod Thajec » 06 pro 2017 12:02

Ahoj,

čeká nás poslední letošní seminář, tradičně volební. Proto bych poprosil všechny členy, aby zvážili svou účast.
Taky si rozmyslete, jestli chcete kandidovat na nějaký post. Předvolební kampaň je samozřejmě vítána :)

Datum bych viděl na 18. 12. ideálně po Vánoční šalině takže tak v 18:30 na klubovně. Vím, že to není úplně ideální termín, ale přišel mi jako nejschůdnější možnost, jak by se nás mohlo sejít maximum. Pokud máte jiné návrhy, jsem jim otevřený, tak se nebojte psát, volat nebo mě jinak kontaktovat.

Osobně bych to viděl tak, že bychom mohli odvolit a pak se přesunout na nějaké méně formální posezení. Třeba do čajovny? Pokud se vám tenhle nápad líbí, dejte prosím vědět, zarezervoval bych nám místa Za Zrcadlem.

Děkuji všem, kteří dočetli až sem.

Navždy váš,

Matouš
Thajec
 
Příspěvky: 239
Registrován: 24 srp 2008 20:15
Bydliště: Thajsko

Předchozí

Zpět na Akce Kompasu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron